Kıvılcım Yurdundan kardeş okul kampanyası
Kıvılcım Yurdundan kardeş okul kampanyası
2017-08-01

Kıvılcım’dan kardeş okul kampanyası

Geçtiğimiz günlerde Çumra’da bulunan Apa İlköğretim Okuluna yardım yapan Kıvılcım Yurtları Müdürü Döndü Helvacı, yurt olarak Kardeş Okul Kampanyası başlattıklarını söyledi

Kıvılcım yurdu, bünyesinde barındırdığı üniversite öğrencileri ile yardıma ihtiyacı olan okullara destek oluyor. Geçtiğimiz günlerde Çumra’da bulunan Apa İlköğretim Okuluna yardım yapan Kıvılcım Yurtları Müdürü Döndü Helvacı, yürüttükleri bu yardım kampanyası hakkında çeşitli bilgiler verdi. ‘Dünyada yardıma muhtaç olan bir sürü insan var. Bize düşen görev elimizden geldiği kadar bu insanlara destek olmak’ diyen Kıvılcım Yurtları Müdürü Döndü Helvacı, yurt olarak kardeş okul kampanyası başlattıklarını ifade etti.

Helvacı, ‘Kardeş Okul Kampanyası’ hakkında şunları ifade etti: ” Bu kampanya kapsamında yurt genelinde yardım toplamaya başladık. Yurdumuzda bulunan üniversite öğrencileri bu konuda çok hassas davrandılar. Ellerinden gelen yardımı yaptılar. Yurt olarak kitap, defter, kalem, giyecek ve elbise gibi çeşitli yardımlar topladık. Topladığımız bu yardımları da Apa İlköğretim Okulu öğrencilerine hediye ettik. Çok mutlu oldular. Sevinçleri yüzlerinden okunuyordu.”

YARDIMLARIMIZ DEVAM EDECEK

Başlattıkları bu kampanyayı devam ettireceklerini söyleyen Helvacı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yaptığımız yardım bir kereye mahsus değildir. Yurt olarak başlattığımız bu kampanyayı devam ettirmek istiyoruz. Biz ve üniversite öğrencilerimiz, yine aynı hassasiyet ve çaba ile çalışıp ulaşabildiğimiz kadar insana ulaşacağız. Bundan sonrası için Çocuk Esirgeme Kurumu veya engelli çocuklara yardım yapmak istiyoruz. Bunun gibi yardıma muhtaç yerlere yardımlarımız devam edecektir.”

NİHAL DEMİRCİ

Kıvılcım Yurdundan kardeş okul kampanyası

Bize Ulaşın

Bosna-Hersek Mah Fatih Sok No: 1 Selçuk Üniversitesi Karşısı 42250 Selçuklu / KONYA

+905492294242

info@kivilcimyurtlari.com.tr